Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kurban Bayramı arefesinde mezarlıklar ziyaretçiyle doldu

Yayınlanma:
ABONE OL
Kurban Bayramı arefesinde mezarlıklar ziyaretçiyle doldu

Erzincan’da Kurban Bayramı’nın arefesinde yüzlerce vatandaş, yakınlarının kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

Erzincanlı vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yılda arefe günü mezarlık ziyaretlerine gitti. Kabir ziyaretleri yapan vatandaşlar, hayatını kaybeden yakınları için Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Terzibaba Türbesi ve mezarlığında başlayan yoğunluk, her yıl bayramın birinci gününe kadar devam ediyor. Vefat eden yakınlarının başında dua eden vatandaşlardan bazıları mezarları temizlerken, bazıları da kabirlere ekilen çiçekleri suladı.

Öte yandan, yapılan ziyaretler çerçevesinde şehit kabirleri de boş kalmadı. Bayramları hüzün içinde geçirdiklerini ifade eden şehit yakınları bayram sabahı namazdan sonra da yine şehit verdikleri yakınlarının kabirleri başlarında dua etmeye geliyor.

Mezarlık ziyareti yapan vatandaşlardan Muhammed Aydın, “Her bayram öncesinde hayatını kaybeden yakınlarımızı ziyarete geliyoruz. Özellikle arefe günü ve bayramın birinci günü mezarlıklarda yoğunluk oluyor. Güzel bir gelenek bizim için. Buraya geliyoruz dua ediyoruz, Kur’an okuyoruz. Allah bütün geçmişlerimize rahmetiyle muamele etsin inşallah. Tüm İslam aleminin de bayramını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com