Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’ın merkez ilçesine bağlı Tatlısu köyünün yakınlarına kadar inen boz ayıya çoban köpekleri geçit vermedi. O anlar anbean kameraya yansıdı.
Olay, Erzincan’ın merkez ilçesine bağlı Tatlısu köyü mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre vatandaşların piknik yaptığı alana bir anda boz ayı geldi. Boz ayıyı gören vatandaşlar bir an için ne yapacaklarını bilmezken yardımlarına 3 tane çoban köpeği yetişti. Ayıya doğru saldıran çoban köpekleri, ayıyı geri püskürtmeyi başardılar. Vatandaşlar apar topar bölgeden uzaklaşırken o anları bir kişi cep telefonu kamerasında kayıt altına aldı. Son zamanlarda yiyecek bulmak için dağların eteklerine kadar inen ayılar çevre halkını korkutuyor. Bölge halkını uyaran yetkililer özellikle dağlık ve ormanlık alanlarda ayı saldırısına karşı dikkatli olunmasını istediler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler