Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kontroller sıklaştı

  Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önleri ve çevrelerinde denetimlerini sıklaştırdı.

  Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü

  Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önleri ve çevrelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde 1 yabancı uyruklu şahsın ikamet süresi dolduğundan İl Göç İdaresi müdürlüğüne teslim edildi.

  Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte polis ekipleri, okul çevrelerindeki şüpheliler, umuma açık yerler, okul servis araçları, park ve bahçelere yönelik denetim gerçekleştirildi. Erzincan’da ki okulların önlerinde ve çevresinde gerçekleştirilen denetimlerde şüpheli araçlar durdurularak evrak ve kimlik kontrolü yapıldı. Şüpheli kişilerin GBT ve üst araması da gerçekleştirildi.
  İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim sürdürebilmeleri amacıyla ekiplerimizce görevimizin başındayız.
  Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde, Asayiş, Güvenlik ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi önü ve çevresinde çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik uygulama gerçekleştirildi.
  Okul çevresinde bulunan uygulama sonucunda 90 şahıs kontrolü, 16 araç sorgulaması yapılarak 1 yabancı uyruklu şahsın ikamet süresi dolduğundan İl Göç İdaresi müdürlüğüne teslim edildi.

  Erzincan Haber