Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KKKA hastalığı hakkında bilgilendirme devam ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
KKKA hastalığı hakkında bilgilendirme devam ediyor

İl Sağlık Müdürlüğü Kemah ilçe hastanesine bağlı  Toplum Sağlığı Merkezi  personeli tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunması gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme çalışması devam ediyor.
Kemah İlçe Devlet Hastanesi personelleri tarafından, Özdamar Köyü Salkım-Ser işletme çalışanlarına ve Kerer Köyünde yaşayan vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında eğitim verilerek, bilgilendirmeler yapıldı. ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda ilçe merkezi ve  riskli alanlar başta olmak üzere merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde sağlık personelleri tarafından kahvehane, cami, okul vb toplu alanlar olmak üzere saha eğitimler aralıksız sürüyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com