Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Hem kırmızı et hem de tavuk etinin uygun koşullarda muhafaza edilmesi gerektiğini belirten kasaplar, aksi halde bu etlerin insan sağlığı açısından faydasından çok zarar verebileceği uyarısında bulundu.
Et alırken dikkat edilmesi gereken hususları anlatan kasap Serdar Kılınç, kasaptan veya marketten alınan taze etin şoklama dolabına koyulması gerektiğini söyledi.
Et, uygun koşullarda muhafaza edilmediği takdirde insan sağlığına zarar getirebiliyor. Beden sağlığı açısından büyük önem taşıyan ve dengeli beslenme açısından çok önemli olan kırmızı eti alırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar var.
Et tüketiminden kaynaklanan sağlık sorunları yaşamamak için, et satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. İşte et alırken dikkat edilmesi geren bu hususları uzun yıllardır kasaplık yapan Serdar Kılınç’a sorduk. Kılınç yaptığı açıklamada, ‘Et alırken dikkat etmemiz gereken noktalar var. Et hafif yağlı olmalı. Alacağımız etin hafif yağlı olması daha iyi olur. Etin rengi biraz açık olmalı. Çok kalmış et canlı renkte durmaz, taze etin rengi her zaman canlı durur‘’ diye konuştu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler