Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Keşanlı Ali Destanı” Tiyatroseverle Buluştu

Yayınlanma:
ABONE OL
“Keşanlı Ali Destanı” Tiyatroseverle Buluştu

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Topluluğu geleneksel yıl sonu tiyatro gösterimi ile seyirciyle buluştu.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Erzincan Akademi Projesi kapsamında ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Birimi koordinasyonunda faaliyet gösteren “Öğretmen Tiyatro Topluluğu” geleneksel olarak her yılsonunda sergiledikleri tiyatro oyunu ile seyircisiyle buluştu. 

“Keşanlı Ali Destanı” adlı tiyatro oyunu ile izleyicileriyle buluşan Öğretmen Tiyatro Topluluğu sergiledikleri oyun ile büyük beğeni topladı. 2023 Haziran ayı boyunca 2 farklı günde ilgili oyunu sergileyecek olan topluluğun ilk gösterisi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezinde  tiyatro severler ile buluştu. Oyuna, Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, Şube Müdürleri Murat Karakurt, Hasan Güneş, Fikret Ayaz ve sanatseverler katılım sağladı. 
2 perdeden oluşan ve yaklaşık 2,5 saat süren oyun, Sineklidağ adında büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoşta geçer. Hikaye, Keşanlı Ali’nin, Çamur İhsan’ı öldürmekten hapse düşüp hapisten bir kahraman olarak çıkıp Muhtar Ali olması ile vuku bulan olayların anlatıldığı tiyatro gösterimine salonu hıncahınç dolduran sanatseverlerce yoğun ilgi gösterildi. 
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Topluluğu ilgili oyunu; 11 Haziran 2023 Pazar günü saat 19.00’da Doğa Koleji Tiyatro Salonunda tekrardan izleyici ile buluşturacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com