Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kemaliye Şenlikleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Kemaliye Şenlikleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacak olan 45. Kemaliye (Eğin) Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Uluslar arası 45’inci Erzincan Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliği 21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek. Kemaliye Kaymakamı İlhan Kayatürk, Kemaliye Belediye Başkanı Erdem Atmaca, KEMAV üyeleri ve ilgili kurum amirlerinin katılımlarıyla bu yıl yapılacak olan 45. Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 45’incisi gerçekleştirilecek olan, “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği “21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Hazırlık çalışmaları KEMAV’ın öncülüğünde gerçekleşen Şenliğin ana temaları her yıl olduğu gibi bu yıl da “özgün kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşlik.Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 45. gerçekleştirilecek olan, “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği 21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacak. Yukarı Fırat Havzasının merkezinde yer alan Kemaliye (Eğin) İlçesi, eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi kent kimliği ile Erzincan İlimizin turizme açılan kapılarından biridir. Kemaliye (Eğin), aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin de kurucu üyesi ve “Tarihi Kent Kemaliye” sloganı ile UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer almaktadır.
Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon her yıl daha fazla ilgi görmekte. Türkiye’de bir ilk olarak 2009 yılında Kemaliye Karanlık Kanyon’da yapılan ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen Base Jump atlayışları, 2010 yılından beridir uluslararası boyutta tüm kıtalardan sporcuların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com