Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kemaliye İlçe Merkezinde Çıkan Yangın Söndürüldü

Yayınlanma:
ABONE OL
Kemaliye İlçe Merkezinde Çıkan Yangın Söndürüldü

Erzincan’ın tarihi ve turistik ilçesi Kemaliye ilçemizde boş bir evde başlayan ve 5 eve sıçrayan yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Yangından kaynaklı yaraların sarılmasına en kısa zamanda başlanılacağı belirtildi.

Nedeni henüz belirlenemeyen yangında 5 adet kültürel varlık statüsünde tarihi ev yandı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine giderek koordineli bir çalışma başlatan Sayın Valimiz Mehmet Makas, yangının tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının yapıldığı sırada yangın zedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Çıkan yangının ardından Erzincan merkez ile birlikte tüm ilçelerden ve çevre illerin yakın ilçelerinden itfaiye takviyesi geldiğine de değinen Vali Makas; “Kemaliye’de ilçemizde bulunan 8 itfaiye aracı haricinde, Erzincan Belediyesi ve tüm ilçe belediyelerimiz, Erzincan Orman İşletme Müdürlüğümüz, İl Özel İdaremiz, çevredeki maden işletmeleri ile birlikte; Malatya iline bağlı Arapgir ve Elazığ ili Ağın ilçesinden, Sivas Divriği ilçesinden onlarca itfaiye araçları, arazöz ve sulama tankerleri ile yangına müdahale edilerek büyük bir ekip çalışmasıyla söndürüldü..

Can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğuna vurgu yapan Vali Makas, yangından kaynaklı yaraların en kısa zamanda sarılması için bir an önce çalışmalara başlanacağını söyledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com