Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kemah Veteranlar Turnuvası Start Aldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Kemah Veteranlar Turnuvası Start Aldı

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği, 6.Geleneksel Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası 2022 sezonu, Çengelköy Hasan Özaydın Halı Saha Tesislerinde coşkulu bir açılış programıyla başladı.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Kemah Köyleri Veteranlar Turnuvası İstanbul Çengelköy Hasan Özaydın Halı Saha Tesisinde başladı. 40 yaş üstü futbolseverlerin bir araya gelip hem kendi yöresine beldesine katkıda bulunmak hem de gençler arasında spor faaliyetlerinde bulunma isteğini arttırmak amacıyla yapılan turnuva bu yıl rekor katılımla A, B ve C gruplarına ayrılmış olan 21 takım arasında oynanacak.

 

1978 yılında Kemahlı gençlerin arasındaki birlik beraberliği sağlamak amacıyla kurulan ve aralıksız olarak devam eden Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’nda futbol oynamış Kemahlıların, geçmiş yılları yad ettikleri Veteranlar Futbol Turnuvası açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

Kemahlılar, sabahın erken saatlerinde akın akın, köylerin flamaları ve afişlerle bir gelin gibi süslenen Çengelköy Hasan Özaydın Halı Saha Tesislerine gelerek, bir arada bulunmanın mutluluğuyla turnuvanın heyecanını ve coşkusunu yaşadılar.

Açılış programına; EKEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turan Akkaya, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmaktaş ve Esat Kalay, İstanbul Erzincanspor Başkanı Fatih Ersoy, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemahspor eski Başkanı Yusuf Gündüz ve Yasin Keskin, Kemah Turnuvası eski Başkanı İbrahim Akçakaya, Köy Dernek Başkanları ve yüzlerce Kemahlı katıldı..

Sunumunu Kemahlılar Derneği Genel Sekreteri Şemsettin Akçakaya‘nın yaptığı açılış programında konuşan Turnuva Başkanı Davut Arslancan, açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Geçmişe olan özlemimizi gidermek, Haydarpaşa ruhunu geleceğe aktarmak için veteranlar turnuvasını organize ettik. 1978 yılında Haydarpaşa’da başlayan Dostluk Turnuvamızın bugün ulaştığı nokta dostluk ve kardeşliğimizin zirvesidir. İnanıyorum ki bu turnuvamızda birlik beraberlik içerisinde aynı coşku ve heyecanla uzun yıllar sürecektir” dedi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Arslan da yaptığı konuşmada, Kemahlıların birlik beraberliğine vurgu yaparak, “Gurbette yaşayan Kemahlılar, bir olmak, beraber olmak adına yıllar önce dernekçilik faaliyetlerine başlamışlar ve üstlendikleri misyonu da en güzel şekilde yerine getirmişler. Bugün de burada Kemahlıların yeni bir organizasyonda birlikte olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

4 yıldır Kemah Efsaneler Turnuvasını düzenleyen Musa Saydam ve ekibiyle istişarelerde bulunarak, bu organizasyonu Kemahlılar Derneği çatısı altında Veteranlar Turnuvası adıyla yapma kararı aldık. Musa Saydam ve ekibine tüm hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.

Kemahlılar Derneği olarak, 44. Turnuvamızın finallerini Kemah’ta büyük katılım ve coşkuyla gerçekleştirdik. Bugünde Veteranlar Turnuvamızı başlatıyoruz. Dernek olarak başka farklı etkinliklerimizde olacak ve Kasım ayının sonunda olağan genel kurulumuzu yapacağız. Derneğimiz baki, başkanlar ve yöneticiler fanidir. Yıllar önce meşalesi yakılan turnuvamız nasıl derneğimiz ile büyümüş ve bir marka haline dönüşmüş ise bugün startını verdiğimiz Veteranlar Futbol Turnuvası da derneğimiz bünyesinde devam edecek ve gurur kaynağımız olacaktır” dedi.

Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Esat Kalay da konuşmasında, Kemahlılar Derneği’nin örnek çalışmalara imza attığını belirterek, “Bu güzel organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kemahlı hemşehrilerimizin etkinliklerine yetişmek doğrusu çok zor. Gün geçmiyor ki yeni bir etkinlik organize ediyorlar ve örnek çalışmalara imza atıyorlar. İstanbul da başlayıp Kemah’ta son bulan örnek turnuvadan dolayı da sizleri tebrik ediyorum. Veteranlar Turnuvası da takdire şayan etkinlik. Kemahlılar, dernekçilik adına duayen işler yapıyor. Sizdeki dernekçilik anlayışı doğrusu hiçbir ilde yok. Ben Kastamonuluyum ama fahri Erzincanlıyım bunu her yerde gururla söylüyorum. Güzel bir ekip çalışması yapıyorsunuz” dedi.

Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz’de, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Kemah Turnuvası Başkanı Sedat Mengüç ve Veteranlar Turnuvası Başkanı Davut Arslancan’a, üzerinde isimleri yazılı Karderespor forması hediye etti.

Açılış programına katılan Kemahlılar, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çekerek, doyasıya eğlendiler.

21 takımın 3 grupta mücadele edeceği ve 10 hafta sürecek olan 6.Kemah Köyleri Veteranlar Turnuvası müsabakaları Çengelköy Hasan Özaydın Halı Saha Tesislerinde oynanacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler