Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kemah Köyleri Veteranlar Turnuvası Tek Çatı Altında

  Kemah köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası istişare toplantısı Dernek genel merkezinde dernek başkanları, veteran takımların sorumluları ve Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Kemah köyleri Veteranlar Futbol

  Kemah köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası istişare toplantısı Dernek genel merkezinde dernek başkanları, veteran takımların sorumluları ve Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Toplantıda Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası ile birleşti. Kemahlılar Derneği çatısında birleşen turnuvalar 6.’sı düzenlenecek olan turnuvada bir araya gelecek. Toplantı veteranlar adı altında iki ayrı organizasyon olarak devam etmekte olan Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası ve Kemahlılar Veteranlar Futbol Turnuvasını köylerin huzurunda istişare etmek ve yol haritası çizmek amacıyla düzenlendi.

  Program sunumunu Dernek Genel Sekreteri Şemsettin Akçakaya’nın yaptığı toplantıda öncelikli olarak turnuva temsilcilerinin protokol konuşmaları yapıldı. İlk sözü alan Kemahlılar Derneği Veteranlar Turnuva Başkanı Davut Arslancan burada yaptığı konuşmasında; “Camiamızın ihtiyacı olan birlikteki sağlayarak hep bir arada daha kuvvetli şekilde güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

  Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası ekibi adına söz alan Musa Saydam konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Efsaneler adı ile icra ettiğimiz turnuvayı Kemah’a hizmet amacıyla 4 senedir gerçekleştirdik. Geçmişte yaşanan hadiseleri ve yanlış anlaşılmaları bir torbaya koyup ağzını bağladık ve kenara attık, bundan sonra birlikteliği sağlayıp Kemah’ı bir bütün halinde beraber ileriye taşıyacağız. Emek veren arkadaşlarıma ve Kemahlılar Derneğine teşekkür ediyorum” Dernek Başkanımız Fahrettin Arslan ile yaptığımız görüşmelerde toplumsal birlikteliğin sağlanması adına böyle bir toplantının iyi olacağı kanaatine varmıştık. Kendilerine ve yönetim kuruluna teşekkür ederim” dedi.

  Ardından konuşan Kemahlılar Derneği Başkanı Fahrettin Arslan ise; “Bizim için önemli olan Kemah’ın birlikteliğini sağlamaktır. Teferruatlar bizim için iyi niyetimize engel olmamalıdır. Birlikteliği toplum olarak diyalogla sağlarsak sonrasında tüm detayları çözebiliriz. Bizim için 1. ya da 5. sezonun bir önemi yok, bu sezona 6. Kemahlılar Derneği Veteranlar Futbol Turnuvası diyelim ve startı bu ay içinde verelim. Haydarpaşa ruhunu burada hep birlikte yaşatacağız. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası gibi marka bir organizasyon haline dönüştüreceğiz. Turnuvanın Kemah’ımız için hayırlı olmasını diler köylerimizin, sporcularımızın dostluk, barış içinde mücadele etmelerini ve sakatlık yaşamadan turnuvayı tamamlamalarını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

  Toplantıda 6.’sı düzenlenecek olan Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası katılım şartları ele alındı. Alınan kararlar neticesinde katılım şartları esasları şu şekilde belirlendi:

  1. Turnuvaya katılım bedeli 5000 TL olacak.
  2. Turnuva açılışı 18.09.2022 tarihinde saat 10.00’da, ilk hafta maçları açılış törenine müteakip saat 11.00’de başlayacak. Maçlar Beylerbeyi Şampiyon Halı Saha Tesislerinde oynanacak.
  3. Katılım bedelleri, katılım formlarının son teslim tarihi ve kura çekimi 09.09.2022 Cuma akşamı saat 19.00’da dernek merkezinde yapılacak.
  4. Katılacak sporcuların 40 yaş ve üstü olması gerekiyor. (1982 yılı dahil ve öncesi)
  5. Kaleci kontenjan hakkı 37 yaş ve üstü olacak. (1985 dahil ve öncesi)
  6. 2 kontenjan hakkını 1 adet 1983, 1 adet 1984 doğumlu olarak bulundurabilecek.
  7. Kontenjan oyuncuların 1 tanesi sahada olabilir. Diğer kontenjanla oyun içerisinde yer değiştirebilir.
  8. Oyuncu değişiklik hakkı 6 ile sınırlıdır. 50 yaş üstü kendi yaş grubu ile 1’er defa olmak üzere oyuncu değişikliği yapabilir. Oyuncu değişikliği sayısından düşürülecek.
  9. Sporculardan istenilecek belgeler; Veteranlar Futbol Turnuvası Futbolcu Bireysel Katılım Taahhütnamesi (Sağlık raporu yerine geçerlidir.) Kimlik Belgesi Fotokopisi, Nüfus Kayıt Örneği (e-devletten alınabilir)
  Erzincan Haber