Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kayakçılar yarışlara yüksek kesimlerde hazırlanıyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Kayakçılar yarışlara yüksek kesimlerde hazırlanıyor

Erzincan’da bu yıl beklenen karın yağmaması nedeniyle antrenman yapamayan 14 ilköğretim öğrencisinden oluşan kayaklı koşu sporcuları, önümüzdeki aylarda Siirt veya Ağrı’da yapılması planlanan yarışmaya 2160 rakımlı Sakaltutan Geçidinde hazırlanıyor.

Erzincan merkezde kar olmaması nedeniyle kente 41 kilometre uzaklıktaki Sakaltutan Geçidine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tahsis ettiği araçla giden kayaklı koşu takımı sporcuları, kırsal bölgelerde yarışlar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Ağrı veya Siirt’te yapılacak olan Kayaklı Koşu Yarışmasına hazırlanan çocuklar, yarıştan dereceyle dönebilmek adına kıyasıya mücadele veriyor. Kondisyon çalışması yapan sporcular, antrenmanlarını karın yoğun olduğu yüksek kesimlerde yapmaya çalışıyor.

Antrenmanlarla ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Mehtap Baştuğ, “Sakaltutan Geçidinde kar bulduk. Sporcularımı Kayaklı Koşu Yarışmasına hazırlayabilmek için buraya geliyoruz. 14 sporcumu antrenmana getiriyoruz. Yarışlara hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu çocukları okullarda tarayarak, kayak sporuna olan yeteneklerine göre belirledik” dedi.

Kayaklı koşu antrenmanı yapan çocuklar ise, “Elimizden geldiği kadar yüksek kesimlere çıkıp yarıştan geri kalmamak için antrenman yapıyoruz. 1-1,5 saat boyunca burada kayıyoruz. Yarışlarda güzel dereceler elde etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com