Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Cumhuriyet Bayramının 100. yılında yenilenerek açılışı gerçekleştirilen Atatürk Portresine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.
Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yaptığı açıklamada: “Erzincan’ımız da Cumhuriyet Bayramımızın 100.yılını coşkuyla kutladık. Uzaydan görülen tek Atatürk portresi olan bu şahane sanat eseri yeni haliyle Erzincan’da göğsümüzü kabartmaya devam edecek.
Vatani görevini 1982’de Erzincan’da yerine getiren ressam Sayın Mustafa Aydemir, 3 bin silah arkadaşıyla Keşiş Dağları eteğindeki Işıkpınar mevkisinde 7 bin 500 metrekare alanda 600 ton taş, 210 ton harç ve 200 ton boya kullanarak 176 metre uzunlukta Atatürk portresini yaptı.
Bu yıl Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından sağlanan şantiye desteği ve İstanbul’dan hayırsever iş insanlarının maddi katkısıyla yenileme çalışması tekrar yapıldı.
Emeklerinden dolayı başta ressam Mustafa Aydemir olmak üzere Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, Erzincan Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun’a ve herkese teşekkür ederim. Atamız daha güzel ihtişamıyla Cumhuriyetin 100. yılında Erzincan’dan bakmaya devam ediyor. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler