Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Erzincan Park AVM de “Ocak Ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında stant açıldı.
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü, Ocak Ayı’nı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı ilan ederek hastalığın önemine dikkat çekiyor.Standı ziyaret eden vatandaşlara Serviks Kanserine yönelik bilgilendirmeler yapılarak broşür dağıtıldı ve KETEM ‘e davet edildi.
İl sağlık Müdürlüğü personelince yapılan bilgilendirmede: ‘Ocak Ayı, Serviks Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olup dünyanın birçok ülkesinde hastalığa dikkat çekmek üzere farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir. Ülkemizde de farkındalık etkinlikleri tüm illerimizde yapılmakta, tarama programlarımız tanıtılarak halkımızı bu konuda bilinçlendirmeye çalışılmaktayız’ ifadelerine yer verdiler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler