Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kalıcı Ojeyi Yaptırdığınız Merkeze Dikkat!

Yayınlanma:
ABONE OL
Kalıcı Ojeyi Yaptırdığınız Merkeze Dikkat!

Her yaştan kadına hitap eden kalıcı ve jel ojeler, hem seçenek fazlalığı hem de kullanım kolaylığı sebebiyle oldukça fazla tercih ediliyor. Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hazal Sönmezler Selek, bu ojelerin göründükleri kadar masum olmadığını belirtiyor. Özellikle sürekli yaptırmak tırnak ve et yapısında bozulmalara ve cilt lekelerine sebep olabiliyor. Yalnızca özel günlerde ve güvenilir yerlerde yaptırılmasını tavsiye ediyor.

Tırnakları hem daha uzun göstermeye hem de daha farklı şekil vermeye yarayan jel tırnaklar, çok sık kullanılıyor. Güzel görünümünün yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğunu vurgulayan Dr. Hazal Sönmezler Selek, en büyük sorununun aletlerin ve manikür setlerinin her kişiden sonra temizlenip temizlenmediği olduğunu vurguluyor.

UV Işıkları Lekelenme ve Yaşlanmanın Sebebi

Kalıcı oje ve jel tırnak uygulamalarında bunların sabitlenmesi için UV ışınına ihtiyaç duyuluyor. Bu UV ışınlarının ise el derisinde yaşlanmaya ve lekelenmeye sebep olduğunu belirten Dr. Selek, ilerleyen dönemlerde ve sık kullanımlarda kansere de sebep olabildiğini söylüyor. Bu aşamada elleri korumak için parmak uçları açık olan eldivenler ya da güneş koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söylüyor. Ancak tırnakların maruz kaldığı UV ışınlarının da tehlikeli olduğunu belirtiyor.

Yalnızca Özel Günlerde Tercih Edilmeli

Kalıcı oje ve jel tırnak yapımında mekanik travmaların da ortaya çıkabileceğini paylaşan Dr. Hazal Sönmezler Selek, bunların tırnak yapısında bozulmaya, mantara, enfeksiyona hatta tırnağın düşmesine sebep olabileceğini belirtiyor. Güvenilir ve temiz olan merkezlerde, yalnızca belirli günlerde uygulama yaptırmanızın da daha sağlıklı olduğunu sözlerine ekliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com