Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kalıcı Ojeyi Yaptırdığınız Merkeze Dikkat!

  zellikle sürekli yaptırmak tırnak ve et yapısında bozulmalara ve cilt lekelerine sebep olabiliyor.

  zellikle sürekli yaptırmak tırnak

  Her yaştan kadına hitap eden kalıcı ve jel ojeler, hem seçenek fazlalığı hem de kullanım kolaylığı sebebiyle oldukça fazla tercih ediliyor. Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hazal Sönmezler Selek, bu ojelerin göründükleri kadar masum olmadığını belirtiyor. Özellikle sürekli yaptırmak tırnak ve et yapısında bozulmalara ve cilt lekelerine sebep olabiliyor. Yalnızca özel günlerde ve güvenilir yerlerde yaptırılmasını tavsiye ediyor.

  Tırnakları hem daha uzun göstermeye hem de daha farklı şekil vermeye yarayan jel tırnaklar, çok sık kullanılıyor. Güzel görünümünün yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğunu vurgulayan Dr. Hazal Sönmezler Selek, en büyük sorununun aletlerin ve manikür setlerinin her kişiden sonra temizlenip temizlenmediği olduğunu vurguluyor.

  UV Işıkları Lekelenme ve Yaşlanmanın Sebebi

  Kalıcı oje ve jel tırnak uygulamalarında bunların sabitlenmesi için UV ışınına ihtiyaç duyuluyor. Bu UV ışınlarının ise el derisinde yaşlanmaya ve lekelenmeye sebep olduğunu belirten Dr. Selek, ilerleyen dönemlerde ve sık kullanımlarda kansere de sebep olabildiğini söylüyor. Bu aşamada elleri korumak için parmak uçları açık olan eldivenler ya da güneş koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söylüyor. Ancak tırnakların maruz kaldığı UV ışınlarının da tehlikeli olduğunu belirtiyor.

  Yalnızca Özel Günlerde Tercih Edilmeli

  Kalıcı oje ve jel tırnak yapımında mekanik travmaların da ortaya çıkabileceğini paylaşan Dr. Hazal Sönmezler Selek, bunların tırnak yapısında bozulmaya, mantara, enfeksiyona hatta tırnağın düşmesine sebep olabileceğini belirtiyor. Güvenilir ve temiz olan merkezlerde, yalnızca belirli günlerde uygulama yaptırmanızın da daha sağlıklı olduğunu sözlerine ekliyor.

  Erzincan Haber