Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İŞKUR 29.683 personel alımı başladı! En az ilköğretim mezunu olan başvursun

Yayınlanma:
ABONE OL
İŞKUR 29.683 personel alımı başladı! En az ilköğretim mezunu olan başvursun

İŞKUR binlerde personel alımı yapacak! İş arayan binlerce vatandaş ile işverenler arasında adeta köprü görevi gören İŞKUR, Nisan ayı için yayımlanan ilanlara göre belirlenen 4 kadroda 29 bin 683 personel alımı yapılacağını duyurdu. Buna göre iş arayan vatandaşların nasıl başvuru yapabileceği ve gerekli olan şartların neler olduğuna ilişkin de bilgilendirmelere yer verildi.

BELİRLENEN KADROLAR İÇİN İŞKUR 29 BİN 683 PERSONEL ALIMI YAPACAK!

Yayımlanan ilanlar çerçevesinde başvuru yapmak isteyen kişiler için alımların gerçekleştirileceği kadrolar ve kaç kişinin alınacağına yönelik İŞKUR tarafından gelen duyuru şu şekildeydi;

Belirlenen bu kadrolara başvuru yapacak olan kişiler için ilanlar İŞKUR üzerinden duyurularak hangi şehir ve şartlarda arandığı hakkında bilgilendirme de yapıldı.

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU!

Toplamda verilen 4 kadro için gerekli olan başvuru şartları ayrı ayrı vatandaşlara duyurulurken, bunun yanı sıra da İŞKUR üzerinden başvuru yapabilmek için gerekli olan genel başvuru şartlarının da bulunduğu açıklandı.

Genel başvuru şartları ise şu şekilde verildi;

1 – Türk vatandaşı olmak,

2 – 18 yaşını tamamlamış olmak,

3 – Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak

4 – Eski hükümlü dışındaki işçi alım ilanlarına başvuru yapabilmek için zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5 – Engelli / eski hükümlü işçi alım ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR’a engelli / eski hükümlü olarak kayıtlı olmak gerekmektedir.

Yukarıda verilen başvuru şartlarını sağlayan kişilerin özel şartları da sağlamasının ardından İŞKUR kaydı ile e-şube üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceği ifade edildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com