Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Perşembe

23°/ 12°

Cuma

23°/ 12°

Cumartesi

21°/ 12°

Pazar

19°/ 12°

Pazartesi

22°/ 13°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İliç’te çevreyi kirletene cezai işlem uygulanacak

Yayınlanma:
ABONE OL
İliç’te çevreyi kirletene cezai işlem uygulanacak

Erzincan’ın İliç ilçesinde çevre kirliliğine yol açanlara cezai işlem uygulanacak.

İliç Belediyesince sosyal medya üzerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İlçemizin daha güzel günlere daha temiz bir çevre ile ulaşmasını sağlamak, içerisinde yaşadığımız yeri yaşanabilir bir hale getirmek için belediye olarak her türlü çabayı göstermekteyiz. Yol kenarlarında, boş arazilerde çevre kirliliğini önlemek amacıyla gerekli yerlere uyarı tabelaları asarak, bu alanlara döküm yapılmasını yasaklayarak gerekli tedbirler alınmıştır. Ancak yaptığımız araştırmalar neticesinde vatandaşlarımızın ilçemizde çevre kirliliğine sebep olan, kötü görüntü oluşturan inşaat artıklarını, molozları, hafriyatı ve çöpleri yol kenarlarına döktükleri tespit edilmiştir. Bu tür artıkların yol kenarlarına, boş arazilere dökülmesi belediyemizce kesinlikle yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.” denildi.

“İlçe halkından altın madenine tepki”

İliç Belediyesinin çevre duyarlılığını destekleyen vatandaşlar Çöpler köyüne bağlı arazide, Kanada, Amerikan ve az bir kısmı da Türk ortaklığı ile yapılan altın maden şirketlerine tepki göstererek çevreye, doğaya ve insanlığa zehir saçıldığını kaydettiler.

Siyanür ve sülfirik asit dolu atık havuzun tehlike saçtığını kaydeden yöre halkı bölgede kanser vakalarının hızla arttığı ileri sürdü.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com