Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İliç’te 53 gün sonra 1 işçiye ulaşıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
İliç’te 53 gün sonra 1 işçiye ulaşıldı

Erzincan’ın İliç ilçesindeki madende 13 Şubat tarihinde yaşanan toprak kayması sonucu toprağın altında kalan 9 işçiden birinin cenazesine ulaşıldı.

13 Şubat 2024 tarihinde İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen toprak kaymasında 9 işçi toprak altında kalmıştı. Meydana gelen toprak kaymasında toprak altında kalan işçilere ulaşmak için çalışmalar devam ederken 53 gün sonra ocağın manganez sahasında Uğur Yıldız’a ait olduğu tahmin edilen cenazeye ulaşıldı. Cenaze, savcının incelenmesinin ardından otopsi için hastane morguna kaldırıldı.

Anagold Madencilik tarafından ise yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Çöpler maden işletmemizde, 13 Şubat 2024, Salı günü saat 14:28 sularında meydana gelen elim kazada toprak altında kalan çalışma arkadaşlarımızdan Uğur Yıldız’ın naaşına ulaşıldığını büyük bir üzüntü ile duyururuz. Merhum çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi ve çalışanlarımız olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır dileriz.
Diğer kayıp çalışma arkadaşlarımız için sürdürülen arama çalışmalarımız, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının denetimi ve desteği altında kesintisiz devam etmektedir. Göçük altında kalan çalışanlarımızın aileleri, olayın ilk anından itibaren sürekli olarak bilgilendirilmekte ve çalışmalarımızı yakından takip etmektedirler. Bu zor zamanlarda, çalışanlarımızın aileleriyle birlik ve beraberlik içinde olup, yaşanan bu elimkazanın etkilerini en aza indirmek için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz’ denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com