Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri Programı Yapıldı

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri Programına katıldı.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri Programına katıldı.
  Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri programının açılışı gerçekleştirildi.
  15 Temmuz  Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen açılışa Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak,  Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin Rektörleri, kurum müdürleri, araştırmacılar, üniversite temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
  AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri programında ev sahibi olarak, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Cumhuriyetin 100’üncü yılında, burada sergilenen projelerin, Türkiye yüzyılına önemli katkılar sunacağını düşünüyorum” dedi. Yılmaz, etkinliğin başarılı sonuçlar vermesini dileyerek tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
  Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ise yapmış olduğu konuşmada, Anadolu Üniversiteler Birliği hakkında yapılan faaliyetler ve işbirliklerini detaylarıyla aktarırken;  TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan, Mandal ise TÜBİTAK bünyesinde olan destek programları konusunda bilgiler verdi.
  Açılış programının ardından 2.  AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri kapsamında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde, Anadolu Üniversiteler Birliği Üyesi Üniversiteler, firmalar ve araştırmacılar tarafından tanıtım standları açıldı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak ve Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin Rektör ve Rektör yardımcıları kurulan stantları gezerek bilgi aldı.
  Stantların gezilmesinin ardından Anadolu Üniversiteler Birliği Üst Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Anadolu Üniversiteler Birliği Üyesi Üniversitelerin Rektörlerinin bir araya geldiği toplantıda 2023-2024 yılı faaliyetlerinin görüşülmesi ve planlanması görüşülerek yapılacak ortak proje ve akademik çalışmaların planlanması yapıldı. Ayrıca, Birliğe üyelik için başvurular değerlendirildi. II. AR-GE Proje Pazarına başvuran projelerin de rakamsal olarak değerlendirildiği toplantı öneri ve temennilerle son buldu.

  Erzincan Haber