Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İçişleri Bakanlığı’ndan sürücülere bayram ettirecek müjde! Kesilen o cezalar iptal edildi

Yayınlanma:
ABONE OL
İçişleri Bakanlığı’ndan sürücülere bayram ettirecek müjde! Kesilen o cezalar iptal edildi

İçişleri Bakanlığı’ndan sürücülere bayram ettirecek haber geldi. Bakanlık, yaptığı açıklamasında Düzce’de diğer sürücülere selektörle radarı haber veren sürücülere kesilen cezaların iptal edildiğini açıklandı.

Bakan Yerlikaya, açıklamasının devamında trafikte sağlıklı sürüş deneyiminin artırılması için trafikteki radar denetimlerinin artık daha da sıklaşacağının altını çizdi.

İÇİŞLERİ BAKANI DUYURDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 gün boyunca devam eden Ramazan Bayramı tatili boyunca meydana gelen kazalara ve ekiplerin trafik denetimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresi boyunca 26 bin 804 güvenlik personelinin görev yaptığı açıkladı.

Yapılan denetimlerin sayısının 3 milyon 642 bin 538 olduğunu söyleyen Bakan Yerlikaya 485 bin 710 işlem yapıldığının da altını çizdi.

207 BİN 407 İŞLEM HIZ YÜZÜNDEN

Bayram tatili boyunca yapılan işlemlerin sadece 207 bin 407’sinin hız yüzünden olduğunu söyleyen Yerlikaya, trafikteki en büyük sorununun aşırı hız olduğunun da altını çizdi. Bayram trafiğinde 6 bin 530 trafik kazasının olduğunu ve bu kazalardaki can kaybının 75 olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı 10 bin 810 kişinin de meydana gelen kazalarda yaralandığını açıkladı.

RADAR DENETİMLERİ HIZLA ARTACAK

Radar denetimlerinin hızla artış göstereceğini şimdiden söyleyen Yerlikaya şu açıklamayı yaptı:

“Vatandaşlarımıza küçük bir uyarı. Aşırı hızdan sizi korumak için yaptığımız radar kontrollerini daha da artıracağız. Aşırı hız yapanlara selektör yapmayı devam edin, orada da bize yardımcı olun”

Yerlikaya, Düzce’de selektörle diğer sürücülere radarı haber veren 14 sürücüye kesilen cezaların da iptal edildiğini açıkladı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com