Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Doları olanlar hemen baksın! Uzman isim doların düşeceği tarihi söyledi

Yayınlanma:
ABONE OL
Doları olanlar hemen baksın! Uzman isim doların düşeceği tarihi söyledi

Dolar, son dönemlerin en sık takip edilen yatırım araçları arasında yerini aldı. Vatandaşlar yatırım için doları tercih ettiklerinde uzmanların açıklamalarını da yakından takip etmeye başlıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamasında dolar fiyatlarına ilişkin önemli ifadeler kullandı.

9 günlük Ramazan Bayramı tatili dün sona erdi. Dolar, 9 günlük tatilden sonra kademeli bir şekilde yükselişine başladı. İslam Memiş, yaptığı açıklamasında doların 31 TL seviyesine düşeceğini söyleyerek tarih bombasını da patlattı.

DOLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Ramazan Bayramı’ndan sonra dolar her geçen saat kademeli olarak yükselmeye devam ediyor. Konuya ilişkin piyasalardan alınan son rakamlara göre İstanbul serbest piyasada dolar 32,4216 TL’den alınırken, 32,4400 TL’den satılıyor. Euro ise aynı dakikalarda 34,450 TL’den alınırken, 34,4842 TL satılıyor.

Yatırımcılar bu noktada özellikle İran ve İsrail arasında hafta sonu başlayan gerginliği yakından takip ediyor. Memiş ise yaptığı açıklamasında fırsat kollamaya devam edeceklerini ifade ederek, doların hala çok ucuz olduğunu, “Beklenen İran misillemesi gerçekleşti. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu çatışma küresel piyasaları bambaşka bir yere götürür. Alımlar yapılmaya başlandı” dedi.

DOLAR FİYATLARI HALA UCUZ

Doların hala ucuz olduğunu ifade eden Memiş, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tatilde olduğumuzdan şanslı bir süreç geçirdik. Şansımız ne kadar daha devam edecek onu kimse bilmiyor. Misilleme sırası İsrail’de. İsrail misilleme yaparsa çarşı pazar yine karışır. Ben ne mi yapıyorum? Dolar ucuz kaldı. Dolar alıyorum. Çünkü altını daha ucuza almak ve parite yapmak için lazım olacak. Ons taraftaki düşüşler gerçekleştiğinde dolar ile altın alınacak. Düşüş için Nisan olmadı Mayıs olur. Sonuçta hazırlığımı yapıyorum. Dolar da 31,25 TL ve 34,50 TL bant aralığını takip edeceğim. Her düşüş fırsat olacak”

NOT: Haberimiz bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com