Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Her ay 7.600 TL yardım parası ödenecek! Kimliğinizle PTT’ye gidin

Yayınlanma:
ABONE OL
Her ay 7.600 TL yardım parası ödenecek! Kimliğinizle PTT’ye gidin

Kimliğinizle PTT’ye gidin… Her ay 7.600 TL yardım parası ödenecek!  Aile Bakanlığı, tüberküloz ve SSPE gibi kronik hastalıkları olan vatandaşlar için önemli bir yardım paketi duyurdu. Resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, belirtilen şartları taşıyan hastalara veya onlara bakmakla yükümlü kişilere her ay düzenli olarak 7.608 TL ödeme yapılacak.

Yardım Ödemesi Kimlere Yapılacak?

Bu ödemeler, özellikle tüberküloz ve SSPE hastalığından kaynaklanan psiko-sosyal ve mali kayıplar yaşayan hastaları kapsayacak. Bu yardım, hastaların yaşadıkları zorlukları bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlıyor.

Ödeme Detayları

Aile Bakanlığı, ödemelerin her ay düzenli olarak yapılacağını ve ödeme miktarının bu yıl itibariyle 7.608,71 TL’ye yükseltildiğini belirtti. Ödemeler, hastalar veya hastalara bakmakla yükümlü olan kişilere PTT aracılığıyla yapılacak.

Başvuru Şartları ve Süreci

Kronik hastalık yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların, başvurularını ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYD Vakfı) yapmaları gerekiyor. Başvuru için genellikle hastanın kimlik belgesi yeterli olmakla birlikte, bazı durumlarda cihaz kullanımını gerektiren belgeler de istenebilir.

Ek Destekler

Devlet, cihaz kullanmak zorunda olan kronik hastalık sahiplerine ek olarak elektrik faturalarında da destek sağlamaktadır. Bu ek desteklerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için ilgili vakıflara başvurabilir veya Aile Bakanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Aile Bakanlığı’nın sağladığı bu mali destek, kronik hastalıkları olan bireylerin ve onların bakımını üstlenenlerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Her ay düzenli olarak yapılan bu ödemeler, hastaların tedavi süreçlerinde önemli bir mali destek sağlayarak, yaşam mücadelelerine katkıda bulunuyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com