Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçerim”

Yayınlanma:
ABONE OL
“Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçerim”

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü 4. sınıf öğrencilerine yönelik, eğitim ve danışmanlık birimi tarafından “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçerim” konulu eğitim verildi.
 

Evlilik Öncesi Eğitim Programı kapsamında, Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  hizmet binasında, kurumda staj yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak, eğitim ve danışmanlık birimi tarafından il müdürlüğü konferans salonunda “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçerim” konulu eğitim gerçekleştirildi.
 
Seminerde; “Doğru Eş Seçiminde Belirleyici Olan Temel Unsurlar Nelerdir? Eş Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Temel Unsurlar Nedir / Ne Olmalıdır? Kişinin Doğru Eş Seçtiğinden Emin Olmasını Kolaylaştırıcı Faktörler Nedir?” vb. konulara değinilerek evlilik kararı alınmadan önce; eş seçimi konusunda adayların bilinçli ve sağlıklı karalar almasını kolaylaştıracak etkenlere önem sırasına göre vurgu yapıldı. Sağlıklı evliliklerin oluşmasında en önemli unsur; kişinin eşini seçmeyi tesadüflere bırakmaması, bu kararı bilinçli olarak almasının hayati önemine vurgu yapıldı. Evlilik öncesi süreçte ilk adımın kişinin kendini tanıması ve farkında olması, ikinci adımda da eş adayı olarak tercih ettiği kişiyi tanıması ve son olarak da eşler arasındaki şartlar da dikkate alınarak, eşlerin birbirine uygunluğunun farkında olması gerektiğine vurgu yapıldı.  Seminer sonunda katılımcılardan gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandı ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com