Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Havalar ısındı fideye talep arttı

Yayınlanma:
ABONE OL
Havalar ısındı fideye talep arttı

Erzincan’da havaların ısınmaya başlaması ile fidelere yönelmede artış yaşandı. Başta çiftçiler olmak üzere kendi yiyeceğini yetiştirmek isteyenler fidelere büyük talep gösteriyor. 
Erzincan’da vatandaşlar  fiyatları 2 ile 3.5 liraya değişen fiyatlarla aldıkları sebze ve meyve fidelerine yoğun ilgi gösteriyor. Havaların iyice ısındığı bugünlerde bahçesini, tarlasını  değerlendirmek isteyen vatandaşlar  fidelere yoğun ilgi gösteriyor.Pazarlardaki sebze ve meyve fiyatlarındaki inişli çıkışlı fiyatların ardından vatandaş, fidelere yönelerek yaz sezonun da kendi ürettiği sebzeyi tüketmek istiyor.Erzincan’da Buğday Meydanında kurulan pazara gelen vatandaşlar farklı fideler alarak  yaz süresince kendi üretimini yapmak istiyor.
Fide satışı yapan  pazarcı ise ‘ fide satışlarının havaların ısınması ile birlikte arttığını belirterek yaz sezonu için vatandaş hazırlık yapıyor. İstediği ürünü kendince yetiştirip tüketiyor. Satışlar da yoğun artış var. Vatandaşımız Erzincan’da kendi bağında, bahçesinde, balkonunda ekim yapıyor’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com