Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Halkbank kira öder gibi ev sahibi yapacak! 0.45 faiz destekli 120 ay vadeli 3 milyon TL Konut Kredisi

Yayınlanma:
ABONE OL
Halkbank kira öder gibi ev sahibi yapacak! 0.45 faiz destekli 120 ay vadeli 3 milyon TL Konut Kredisi

Halkbank kira öder gibi ev sahibi yapacak! 0.45 faiz destekli 120 ay vadeli 3 milyon TL Konut Kredisi – Ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak devlet desteği tüm hızı ile devam ederken peş peşe açıklanan kredi paketlerine bir yenisi daha eklendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yeni kredi paketi için başvurular açıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın ardından Halkbank’ta kredi başvuru ekranını açtı. Halkbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi başvurusu için kredi vadesi 120 ay ve kredi üst limiti ise 3 milyon TL olarak belirlendi. Söz konusu kredi paketinde ödemeler krediyi çeken kişinin talebine göre eşit taksitli ya da 24 ay sadece faiz ödemeli olarak yapılabilecek.

HALKBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR, KİMLER 0.45 FAİZ DESTEĞİ ALABİLİR?

Halk Bankası tarafından yapılan açıklamada “Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamındaki kredilerdir. Söz konusu kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca faiz desteği sağlanacak olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir.” denilerek kimlerin kredi çekebileceği ifade edildi.

Söz konusu kredi paketinde kredi limiti  1 milyon 250 bin TL ile sınırlandırılırken her bir bağımsız bölüm için belirlenen bu sınır en fazla 3 milyon TL olarak çekilebilecek. Enerji kimlik belgesi olan binalarda devletin vereceği faiz desteği kademeli olarak artacak ve 100 baz puana kadar ek faiz indirimi yapılacak. Kredi başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda ilgili kentsel dönüşüm konut kredisi başvuru evrakları ile kişinin kendisine en yakın Halkbank şubesi üzerinden de yapılabilecek. Başvurusu onaylanan kişilere devlet 0.45 ve 0.60 oranı arasında değişen rakamlarda kentsel dönüşüm konut kredisi faiz desteği sağlanacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com