Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Halı yıkamaya rekor BAYRAM zammı! M2 fiyatı duyan hortumu takacak balkonda sokakta kendi yıkayacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Halı yıkamaya rekor BAYRAM zammı! M2 fiyatı duyan hortumu takacak balkonda sokakta kendi yıkayacak

Halı yıkamaya rekor BAYRAM zammı! M2 fiyatı duyan hortumu takacak balkonda sokakta kendi yıkayacak – Bayram öncesi kadınların ev temizliği telaşları başlarken kötü bir bayram sürprizi yaşandı. Halı yıkama fiyatlarına rekor zam açıklandı. Son dönemde artan enflasyon ve maliyetler nedeniyle sektör temsilcileri zam yapmanın kaçınılmaz olduğunu belirterek yeni zam yapıldığını duyurdu.

Özellikle de akaryakıt fiyatlarına gelen zamların sektörün en büyük düşmanı olduğu belirtilirken halıların evden teslim alınarak yıkandıktan sonra yine adrese teslim edildiği belirtilirken bu nedenle yüksek bir maliyet oluştuğu ifade edildi. Yine halıların temizliği esnasında kullanılan kimyasal temizlik ürünlerinin de yurt dışından geldiği, bu ürünlerin de fiyatlarında döviz kurlarına bağlı olarak zamlar yapıldığı, tüm bu olumsuzlukların üst üste gelmesi üzerine halı yıkama m2 fiyatlarına zam geldiği belirtildi.

HALI YIKAMA M2 FİYATI NE KADAR, HALI YIKAMA FİYATLARI ANKARA İSTANBUL İZMİR KAÇ TL?

Halı yıkamanın m2 fiyatlarına bayram öncesi yeni zam açıklandı. Yapılan açıklama ile Ankara’da ortalama halı yıkatmanın m2 ücreti 35 TL olarak açıklandı. Ankara’da açıklama yapan bir halı yıkamacı “Halı yıkamada kullandığımız ilaçlar başta olmak üzere tüm ürünlerimize döviz cinsinden zam uygulanmaktadır. Fiyatlarımız bundan dolayı artış gördü. Elektrik başta olmak üzere akaryakıta verilen zamlar halı yıkamada en fazla giderler olarak yansıdı. Sene başında m2’si 25 lira olan halı yıkamaya mecburen yılın bu 3. ayında güncelleme yapmak zorunda kaldık. Alınan kararla birlikte halı yıkamada m2 fiyatımız 35 lira oldu” diyerek zammı duyurdu.

Gelen zam özellikle de evindeki halıları yıkamaya vermek isteyen kadınları olumsuz etkiledi. Halısını yıkamaya verecek olan pek çok kişi yeni fiyatı duyunca vazgeçmek zorunda kalırken ortalama bir evin salon (6+4 m2) oturma odası (4 m2), koridor (4 m2), çocuk odası (4 m2) ve yatak odası (4m2) olmak üzere toplam halı yıkama maliyeti 910 liraya yükselmiş oldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler