Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Resmen küçük KIYAMET kopacak! 24 il için AZ ÖNCE açıklandı bu gece 23:00’e kadar…

Yayınlanma:
ABONE OL
Resmen küçük KIYAMET kopacak! 24 il için AZ ÖNCE açıklandı bu gece 23:00’e kadar…

Resmen küçük KIYAMET kopacak! 24 il için AZ ÖNCE açıklandı bu gece 23:00’e kadar… Peş peşe son dakika açıklamaları yapılırken 24 ilde alarm ilan edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda alarm verilen iller tek tek sıralandı. Pek çok ilde gök gürültülü sağanak yağış ve sel uyarısı yapılırken bazı illerde ise fırtına uyarısı yapıldı. İşte o uyarılar ve yapılan açıklamalar…

KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Yurdun güneydoğusunda beklenen yağışların yarın (26.03.2024 Salı) ilk saatlerden itibaren Muş, Bitlis, Hakkari çevreleri ile Van’ın güneyi, Şırnak’ın ve Siirt’in doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar; Diyarbakır’ın kuzeydoğusu, Batman’ın kuzeyi ile Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur, yüksekleri kuvvetli ve yer yer yoğun kar; Mardin çevreleri ile Batman’ın güneyi, Şırnak’ın ve Siirt’in batısında kuvvetli yağmur ve sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen yerlerde tipi ile ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ, SEL UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Bugün (25.03.2024 Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Hatay ve Osmaniye çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Adana’nın doğu ve Kahramanmaraş’ın güneybatı kesimlerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ile ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

FIRTINA UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.03.2024 Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile zamanla İç Anadolu’nun batısında, güney ve güneybatı zamanla kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat, kısa süreli 70-80 km/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Fırtına uyarısının bu gece 23:00’e kadar devam edeceği ifade edilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ekipleri belirtilen illerde yerel yönetimlerin tedbir olmaları istenirken vatandaşların da acil bir işleri olmaması durumunda dışarıya çıkmamaları istendi. Ekipler teyakkuz durumuna geçirilirken olumsuzlukların yaşanmaması adına önlemler alınmaya başlandı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler