Erzincan
18°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan’da 2024 yılı camiler ve din görevlileri haftası münasebetiylemerkez ilçe erkek din görevlileri arasında yapılan hafızlık ve kur’an-ı kerimi güzel okuma yarışması yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığınca, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmelerini, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerini, hizmet süresince kendilerine güven duymalarını, hafızlıklarını pekiştirmelerini ve Kur’an’ı Güzel Okuma ve anlama becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla kent merkezinde (merkez ilçe erkek personeli) Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları yapıldı.
Erkek din görevlileri arasında yapılan “Hafızlık Yarışması”nda Muhammediye Camii Uzman İmam-Hatibi Ersoy Satılmış 1. seçilerek daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.
Erkek din görevlileri arasında yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda Boyacılar Camii İmam-Hatibi Yusuf Kocatürk 1. seçilerek daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı