Erzincan
18°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzurum Teknik Üniversitesi kampüsünde 55. si Düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmalarında büyük başarı elde ederek Erzincan’ı gururlandıran öğretmenler ve temsilci okulların müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı ziyaret ettiler.
Erzincan, Biyoloji ve Türk Dili Edebiyatı alanlarında iki birincilik, Teknoloji Tasarım alanında ikincilik ve Psikoloji alanında üçüncülük olmak üzere 4 ödülle damga vurmayı başardı. Bu başarıda emeği geçen Danışman Öğretmenler Bilim Sanat Merkezinden İlhan Sahip ve Ozan Eroğlu, İpekyolu MTAL’den Tuğba Atıcı, Atatürk MTAL’inden Nurhan Güloğlu, Fatih MTAL’inden Ahmet Kavak, Fen lisesinden Hacer Taçyıldız ve Erzincan Lisesinden Pınar Korkmaz ve Okul Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın konuğu oldular. Başarıya giden yolu ve başarı yolundaki yaşantılarını İl Milli Eğitim Müdürüyle paylaşan öğretmenler, sonraki süreçte aynı gayretle öğrencilerine danışmanlık etmeye devam edeceklerini belirttiler.
İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, başarının paydaşları olan Tüm İdareci, Öğretmen ve Öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamı dileklerini tekrarladılar.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı