Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hacı Ömer Kartal’ın Yeni Eğitim – Öğretim Yılı Mesajı

Yayınlanma:
ABONE OL
Hacı Ömer Kartal’ın Yeni Eğitim – Öğretim Yılı Mesajı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın yeni eğitim – öğretim yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kartal yayınlamış olduğu mesajında şunları dile getirdi; mesajında: ‘ Okullar açılıyor. 42 bin öğrencimiz, velileri ve Millî Eğitim camiası için bu pazartesi, yılın en ümit verici, en heyecan verici günü. Her geçen gün, bir öncekinden çok daha fazla bilgi ve beceri isteyen yaşamımızda, çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim vererek geleceğe hazırlamak bu heyecana ortak olmak en önemli görevimizdir.

Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf edeceksiniz.
Sizlerden en büyük istirhamımdır. Binlerce yıllık medeniyetimizin haddesinden süzülen vatan ve hürriyet sevdasını, hattat zarafeti ile gönüllere nakşediniz. Medeniyetimizin asıl mimarları siz öğretmenlerimizin marifeti ile insanlığın özlediği asil ruhu yeryüzüne tekrar hediye etmeliyiz.
Yapılan çalışmaların anlam kazanması ve beklenen faydanın sağlanması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmaları ile mümkün olabilecektir.
 
Eğitimin en büyük destekçileri, omuzlayıcıları olarak sizleri yanımızda görmek bizleri mutlu edecektir. Bizlere emanet ettiğiniz 3143 birinci sınıf öğrencimiz ile birlikte ilimizde toplam 42.162 evladımız ile bismillah dediğimiz yeni eğitim öğretim yılında başarılara birlikte koşacak, hep birlikte sevineceğiz.
Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi Türkiye Yüzyılı hedefi ile başladığımız yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarınızın yanında olacağınızı biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir.
 
Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluktur. Okulda hem yeni bilgiler öğrenecek hem de çok eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu asla unutmayın. Size her zaman güveniyor sizleri seviyoruz.
Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa ve insanlığın faydasına çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak görmek en büyük mutluluğumuz olacaktır. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi “TEK BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR; ÇALIŞKAN OLMAK”
 
Bu duygu ve düşüncelerle, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize, kıymetli velilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve can Erzincan’ımıza hayırlı olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum’dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com