Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Cuma

23°/ 12°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

18°/ 13°

Pazartesi

22°/ 11°

Salı

23°/ 14°

Çarşamba

24°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

GELECEK İÇİN, BİRLİKTE ADIM ATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Yayınlanma:
ABONE OL
GELECEK İÇİN, BİRLİKTE ADIM ATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Değerli dostlarım, 28 Mayıs seçimleri halkımızın sağduyusu ile herhangi bir kargaşaya mahal vermeden neticelendi. Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha başkan seçildi. Vatanımıza, milletimize, memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Seçimler sonuçtan çok başlangıçlardır ve bu sonuçların taze başlangıçların muştusu olmasını diliyorum.

Seçim zamanları gündelik ve günübirlik siyasi tartışma ve söylemlerle geçerken seçim sonrası ise tüm bu söylemlerin ötesine geçip aksiyon almanın başlamasına olanak vermektedir. Şimdi “kolları sıvamalı” ve harekete geçme zamanıdır. Kendinden memnun, kalbinden emin, kafasından razı olmanın tek yolu çalışmaktır.

            İlk yazımı sizinle paylaştığım günden beri o kadar çok geri dönüş oldu ki, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Kalbi geleceğimiz için atan her bir yazınızı okudum ve izninizle onları belirli başlıklar altında toplamak istiyorum.

            Özellikle gençlerimiz bizden ne istiyor: “Ülkemizde yoksulluğu ortadan kaldıralım” diyorlar. Yoksulluğu ele alırken salt bir açlık meselesi ele almamalıyız. Daha nitelikli eğitim, sosyal adalet, emeğin karşılığı gibi evrensel değerlere eşit ulaşımı tesis etmeliyiz. Gelecek kaygısını sadece ev araba gibi metalar üzerine inşa edersek içinde bulunduğumuz duruma çözüm üretemeyiz. Bir hedefimiz olacaksa bu para değil, doğamızı, kültürümüzü, değerlerimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için çalışmak olmalıdır. Bu çaba her şeyin çözüm noktasıdır. Refah toplumları böyle oluşturulur.     

Pandemi döneminde ardından Ukrayna savaşı ve tedarik zincirinin bozulmasında, son olarak Asrın felaketi olarak adlandırdığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde bunu acı da olsa gördük. Artık yaşamımızda bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Dünyanın herhangi bir noktasında yaşanan sorun yerel değil artık evrensel. Hepimizin iklim değişikliği, ekonomik eşitsizlik, sürdürülebilir tüketim, barış ve adalet gibi konularda hassasiyet göstermesi gerekiyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri bölge bölge, şehir şehir, fert fert belirlenmeli. Yerel yönetimler, belirlenen hedeflerin sadece uygulayıcıları değil, küresel hedeflerin yerel halkla ilişkilendirilmesine en uygun yönetim kademeleri olduğunu unutmamalılardır. “Dünya 5’ten büyüktür” söylemi ülkemizin tüm sorunlarda üstlendiği yapıcı politikalar geleceğe daha emin bakmamızı sağlamaktadır. Dünya ekonomi politiğinde söz sahibi olmanın bir yolu da kaynakları etki ve verimli kullanmaktır. Biz bunun için, çözüm noktasında yerele odaklanıyoruz. Yerel kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacak, işbirliğini ve eşgüdümü olanaklı kılacak yerel ekonomik kalkınma planlaması yapılırken sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamayı öncelememeliyiz, gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerini de göz ardı etmeyen gelişme biçimini ortaya koymalıyız.

            Barınma, ısınma, yeme-içme, eğitim, sağlık, kültür-eğlence, ulaşım, istihdam gibi alanlarda bana ulaşan önerilerinizi birlikte yönetim kademeleri ile buluşturmaya, beraber aksiyon almaya devam etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki yerel girişkenliği başlatmak ve etkinleştirmek bu işin olmazsa olmazıdır.

            Değerli dostlarım, bu bağlamda görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Saygı ve sevgilerimle

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com