Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Badmintonda Erzincanlı milli sporcular Fransa’dan şampiyon olarak döndüler.
Avrupa şampiyonu milli sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin Fransa’da birincilik kürsüsüne çıkarak Türkiye ve Erzincan’ın gururu oldular. 6- 9 Temmuz tarihlerinde 16 ülkeden 32 çift sporcunun katıldığı Fransa Victor Future Series turnuvasında çift kızlar branşında bütün rakiplerini yenerek finale kalmayı başaran Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin finalde de ev sahibi Fransız rakiplerini 2-0’lık net skorla yenerek olimpiyata katılmak için önemli bir puan daha aldılar.
Turnuvayla ilgili bilgi veren Erzincanlı milli takım antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin, “Sporcularımızı uzun dönem bir plan dahilinde olimpiyatlara katılması için hazırlıyoruz. Bu doğrultuda gittikleri 5 turnuvanın 4’ünde final oynayıp madalyalarla döndüler. Çok daha iyi çalışarak olimpiyat vizesi almak ve olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dediler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler