Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Filistin için hayır çarşısı düzenlendi

Yayınlanma:
ABONE OL
Filistin için hayır çarşısı düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğü bünyesinde Diyanet Vakfı Gençlik Kolları ve Kadın Kolları tarafından geliri Filistin’e bağışlanmak üzere ‘Hayır Çarşısı Kermesi’ düzenelndi.

Türkiye Diyanet Vakfının  Kadın ve Gençlik Kolları ve Erzincan İl Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları, camilerin katkılarıyla hayır çarşısı düzenlendi. 

Cumhuriyet meydanında Filistin / Gazze’li mağdur ve mazlum kardeşler için Türkiye Diyanet Vakfının  Kadın ve Gençlik Kolları ve Müftülüğe bağlı Kur’an Kursları, camilerin katkılarıyla hayır çarşısı düzenlendi. 

Çeşitli gıda ve giyim malzemelerinin satışa sunulduğu  çarşı, gün boyunca faaliyetine devam etti. Erzincan İl Müftüsü Muharrem  Gül burada yaptığı açıklamada: ‘ natandaşların  katkısıyla ve Erzincan Müftülüğü olarak diğer zamanlarda da toplanan yardımlarla birlikte tüm nakdi yardımlar, 1.000.000 (Bir milyon) TL’ye ulaştı. Hayır Çarşısından elde edilen gelirlerin toplamı da ilave edilerek mazlum kardeşlere ulaştırılacak. Rabbimizden kabulünü ve kardeşlerimize rahmet, bereket ve imdat vesilesi olmasını niyaz eder, katkıda bulunan tüm Erzincan’lı hayırseverlerimize şükranlarımızı arz ederiz’ dedi.

İlgili Haberler