Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Faizsiz Kredi Yalanına İnandı 85 bin TL’si Gitti

  Faizsiz kredi vereceklerini söyleyen dolandırıcılar mağdur ettikleri kişinin banka hesabından 85 bin TL çektiler.

  Faizsiz kredi vereceklerini söyleyen

  Olay, Kocaeli’ Gebze’de gerçekleşti. Vatandaşı telefondan arayarak dolandırdılar. Faizsiz kredi vereceklerini söyleyen dolandırıcılar mağdur ettikleri kişinin banka hesabından 85 bin TL çektiler. Mağdur edilen vatandaş yastığı olayı anlattı.

  25 Ağustos tarihinde yüzde 49 duyma engeline sahip Ahmet Uzun sabit bir hat üzerinden arandı. Arayan kişi banka müşteri temsilcisi olduğunu söyledi ve faizsiz kredi verdiklerini dile getirdi.

  Dolandırıcıların yalanına inanan Ahmet Uzun, faizsiz kredi almak istediğini söyledi. Cep telefonuna gelen mesajı onaylar onaylamaz kendi hesabından 85 bin TL kredi çekildi. Daha sonrasında dolandırıldığının farkına varan mağdur savcılığa gidip suç duyurusunda başvurdum.

  “Kredinin faizsiz olduğunu duyunca faydalanmak istedim”

  Ahmet Uzun yaşanan olayı şu şekilde anlattı, “Bilmediğim bir numaradan çağrı aldım. Banka görevlisi olduğunu söyleyen kişi 20 bin TL üzerinde faizsiz kredi verdiklerini söyleyince bende almak istedim. Telefonuma gelen maili onaylamak gerektiğini söylediler. Gelen maili onayladım. Paranın önce hesabıma sonrada bankaya geçeceğini söylediler.

  Çok kısa bir sürede tüm paramı çaldılar

  Ahmet Uzun “Kısa bir zaman diliminde tereddütte kaldım. Bende hemen hesabıma girmeye çalıştım. Sonrasında bankayı aradım durumu haberdar etmek için. Karşıma telesekreter çıktı. Telesekreterin konuşması bitene kadar dolandırıcılar paramı İbrahim adlı bir şahsa atmışlar. Sonrasından bankadan alıp başka bir bankaya Oğuz adlı bir şahsa atmışlar” dedi.

  Ben mağdur oldum başka kimse mağdur olmasın diyen Ahmet Uzun herkesi dikkatli olmak için uyardı.

  Erzincan Haber