Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  24 bin TL’ye çalışacak şoför bulamayan Antalya 800 TL günlük maaş ödemeye başladı

  Çalışmak isteyen şoförlere 24 bin TL maaş verileceği söylenmişti. Şimdi ise günlük 800 TL verileceği açıklandı.

  Çalışmak isteyen şoförlere 24

  Antalya’ da üst geçitlere takılan afişlerle şoför arayışı devam ediyor. Fakat hala bir açık söz konusu. Çalışmak isteyen şoförlere 24 bin TL maaş verileceği söylenmişti. Şimdi ise günlük 800 TL verileceği açıklandı. Bu durumdan faydalanmak isteyen bazı şoförler 1 haftalık maaşını alıp işe gitmiyor. Bu konuda sıkıntısını dile getiren oda başkanı ‘otobüsleri evin önüne park edip anahtar üzerinde diyorlar. Karaktere sahip insanlar böyle yapmaz’ dedi.

  Antalya’da göç sebebi ile 3 milyona yaklaştı. Yaşanılan pandemi sebebi ile özel araçlara ilgi yoğunlaştı. Turizm hareketliliğinin artması ile toplu taşıma araçları şoförsüz kaldı.

   Hala 200 adet şoföre ihtiyaç var

  Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, “Gün içinde 205 bin yolcu taşıyoruz. 280 otobüs vatandaşın hizmetindedir. Lakin 201 adet araç ulaşım hizmetinde kullanamıyoruz. Sebebi ise şoför eksikliği. Şoförlerin bir kısmı döndü ama hala 200 şoföre daha ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesinin 150 tane şoför ilanı var. Aranılan şoförler bulunduktan sonra geriye kalan araçlarımızda seferlere çıkacaktır. Günlük 800 TL maaş verilecektir” dedi.

  Klimaları açmaları için şoförlerimizi uyarıyoruz

  Arslan, “Turizmde yaşanan artış bizleri olumlu yönde etkiledi. Evlerine giden öğrencilerin açığını turizm ile kapatıyoruz. Sıcaklık 40 dereceye ulaşınca araçlarımız kendini korumaya alır. Şoförlerimizi klima konusunda sık sık uyarırız. Klima açmayan şoförlere cezai işlem uygulanır “açıklamalarında bulundu.

  Erzincan Haber