Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Evine elektrik ve doğalgaz faturası gelen 88 milyona DEV MÜJDE! 31 Mayıs’a kadar…

Yayınlanma:
ABONE OL
Evine elektrik ve doğalgaz faturası gelen 88 milyona DEV MÜJDE! 31 Mayıs’a kadar…

Evine elektrik ve doğalgaz faturası gelen 88 milyona DEV MÜJDE! 31 Mayıs’a kadar… – Faturalarda yaşanan yükseliş vatandaşın bütçesinde büyük bir yük oluşturmaya devam ederken konu hakkında son dakika açıklaması geldi. Enerji fiyatlarında yaşanan yükseliş hakkında açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar evine elektrik ve doğalgaz faturası gelen milyonlarca kişiye müjde verdi.

MAYIS’TA ELEKTRİK VE DOĞALGAZ’A ZAM GELECEK Mİ?

Bakan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi. Ücretsiz doğalgaz desteğiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Bayraktar, “Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz. Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir.

87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğalgazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz yaşanan seçim süreçlerini geçirdik buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor. Ama gelişmelere göre, piyasadaki durumlara göre bunları değerlendireceğiz.” diyerek Mayıs ayında zam beklentisi olmadığını ifade etti.

İhtiyaç sahibi hanelere devlet tarafından ödenen doğalgaz yardımı konusunda da açıklama yapan Bakan Bayraktar herkesi desteklemenin maliyet açısından mümkün olmadığını ancak ihtiyaç sahibi haneleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Böylelikle Mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarına olağanüstü bir durum olmadığı sürece zam gelmeyeceği kesinleşmiş oldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com