Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Pazar

19°/ 11°

Pazartesi

23°/ 12°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 15°

Perşembe

26°/ 14°

Cuma

26°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Esnaf kredi faiz artış kararının geri alınmasını talep ediyoruz

Yayınlanma:
ABONE OL
Esnaf kredi faiz artış kararının geri alınmasını talep ediyoruz

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Bedir Limon, ‘ Esnaf Kredi Faiz Artışının Geri Alınmasını talep ediyoruz’ dedi.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Limon şunları kaydetti: ‘ Hazine ve Maliye Bakanlığı destekleri Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılmış olan kredilerin devam eden taksit ödemeleri maalesef kademeli olarak 10-15 puan aralığında artırılmıştır.
Kullandırılan krediler her ne kadar değişken faizli kredi olarak verilmiş olsada bu uygulama Esnafımızın üstüne ağır bir yük getirecektir.
Kesinlikle bir güncelleme beklemezken yapılan uygulamanın bizleri üzdüğünü ve böylesine bir faiz yükünün altından Esnaf ve Sanatkarımızın kesinlikle kalkamayacağını önemle belirtmek isteriz.
Ülkemizin ekonomisinin temel taşı olan ve ağır ekonomik şartlar altında var olma mücadelesi veren esnaf ve sanatkarların kullanmış oldukları kredilere yapılan bu faiz artışlarının kaldırılmasını Her daim Esnaf ve Sanatkarlarımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Hükümet yetkililerimizden önemle talep ediyoruz.’ Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com