Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincanlıları Geçmişe Götüren Dükkan

  Erzincanlı Muammer Heper, bir zamanların vazgeçilmez aletlerin günümüzde antika hurdalar olarak kaldığını dile getirdi.

  Erzincanlıları Geçmişe Götüren Dükkan

  Erzincan’da Buğday Meydanı’nda eski ürünlerin satışını yaparak geçimini sağlayan Muammer Heper, bir zamanların vazgeçilmez aletlerin günümüzde antika hurdalar olarak kaldığını dile getirdi.
  1970’li, 1980’li yıllarda popüler olan başta siyah beyaz televizyon, müzik seti, teyp, gaz lambası, ev aletleri vb. ürünler günümüzde artık yerini LCD TV, cep telefonu, laptop, internete bıraktı. Yeni ürünler karşısında demode olan 70’li, 80’li yılların ürünleri hurda niyetine satılarak şark köşelerini süslüyor.
  Erzincan’da Buğday Meydanı’nda eski ürünlerin satışını yaparak geçinimi sağlayan Muammer Heper (66) , bir zamanların vazgeçilmez aletlerin günümüzde antika hurdalar olarak kaldığını ifade etti.
  Heper, konuşmasının devamında şunlara yer verdi:“Emekli işçiyim. İlk önce hobi olarak başladım bu işe ama daha sonra birikince elimden çıkarmak için böyle bir yer açmaya karar verdim. Burada eskiye dair olan her şeyi alıp satıyoruz. Antika değeri olan şeyler nadir geliyor elimize ama eski, geçmiş yıllarda bizim kullandığımız ya da babalarımızın kullandığı el aletleri falan geliyor onları satıyoruz şuan. Biz x kuşağıyız. Bizim zamanımızda kullanmış olduğumuz el aletleri, araç ve gereçleri şuanda şark köşesi ya da evin kenarına hatıra olarak koyuyorlar ama biz onları zamanında kullanmıştı şimdi z kuşağı dedikleri bunları bilmiyorlar gelip hayranlıkla bakıyorlar. Daha çok süs eşyası olarak evinin bir köşesine koyuyorlar’ dedi.

  Erzincan Haber