Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

23°/ 11°

Çarşamba

24°/ 12°

Perşembe

23°/ 14°

Cuma

24°/ 13°

Cumartesi

23°/ 13°

Pazar

21°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincanlı öğretmen yüzmenin Formula’sında kulaç attı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincanlı öğretmen yüzmenin Formula’sında kulaç attı

17. Uluslararası Megisti-Kaş Yüzme Yarışına bu sene Erzincan’dan Geyikli Şehit Polis Hakan Can İlkokulu öğretmeni Abdulkadir Aykut katıldı.

Uluslararası Likya Kaş Kültür Sanat Festivali çerçevesinde 2 ülke 1 yarış sloganıyla düzenlenen Megisti Kaş Swim Race, bu yıl 17. kez gerçekleştirildi. 16 ülkeden 193 yüzücü, Yunanistan Megisti Adası’ndan Türkiye Kaş’a 7 kilometrelik mesafeyi yüzerek tamamladılar. Yarışta Erzincan’ı ise Geyikli Şehit Polis Hakan Can İlkokulu öğretmeni Abdulkadir Aykut temsil etti.

Yarışmaya Erzincan’dan katılan Abdulkadir Aykut “Megisti-Kaş Swim Race çok özel ve zor bir yarış. Yüzmenin Formula 1’i olarak biliniyor. Yunanistan’dan Türkiye’ye, vatanımıza yüzerek gelmek olağanüstü bir duygu. İki ülke karasularını tek bir yüzme yarışı ile geçiyorsunuz. Bir kaç senedir bu yarışmaya katılmak istiyordum. Bu seneye kısmet oldu. 3 ay boyunca Erzincan Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda antrenman yaparak hazırlandım. Deniz antrenmanı maalesef yapamadım. Bu şartlarda katıldığım yarışı 3 saat 18 dakikada bitirerek, tamamladım. Çok güzel ve özel bir deneyim yaşadım. Bu deneyimimi Erzincan’daki açık su yüzme yarışlarına katılmak isteyen yüzücülere de aktarmak ve onlara örnek olmak istiyorum. İnşallah açık su yüzme yarışlarına Erzincan’dan katılımı artırabiliriz” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com