Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’ın Doğal Güzellikleri ve Yöresel Lezzetleri Tanıtıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’ın Doğal Güzellikleri ve Yöresel Lezzetleri Tanıtıldı

15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Girlevik Şelalesinde Erzincan’ın doğal ve kültürel güzelliklerini yansıtan fotoğraf sergisiyle birlikte yöresel yemeklerin tanıtımı yapıldı.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve il protokolünün katılımıyla birlikte, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Girlevik Şelalesi’nde düzenlenen “Erzincan Fotoğrafları Sergisi” ve “Yöresel Yemek Tanıtımı” programlarına kadtıldılar.

Erzincan’ın tarihi ve doğal güzelliklerine ait fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen Vali Aydoğdu, daha sonra birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin yapıldığı alanları gezerek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Oğuzhan Kılıç ve aşçılardan bilgi aldı.
Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan’ın, turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu belirterek, “Coğrafi konumu, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri, tarihî ve kültürel zenginlikleriyle Erzincan, turizm sektörünün en önemli duraklarından biridir. İlimizin turizmde sahip olduğu bu büyük potansiyeli daha da geliştirmek ve ilimizi; ülkemize ve dünyaya tanıtmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmekteyiz.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com