Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’ın ‘altın kızı’ Aleyna Korkut gözünü olimpiyatlara dikti

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’ın ‘altın kızı’ Aleyna Korkut  gözünü olimpiyatlara dikti

Milli badmintoncu Aleyna Korkut, arka arkaya İtalya ve Avusturya’da düzenlenen turnuvalardan derecelerle döndü. U17 yaş kategorisinde ilk kez yarışan genç sporcu, kendisinden büyük ve deneyimli rakiplerini yenerek olimpiyatlara katılma yolunda çok önemli bir deneyim kazandı. 2022’de 15 yaş altı badminton şampiyonasında Avrupa Şampiyonu olan Aleyna Korkut, Anagold Madencilik’in destekleriyle başarıdan başarıya koşuyor. Aleyna Korkut’un yeni hedefi olimpiyatlarda madalya kazanmak.

Milli badmintoncu 15 yaşındaki Aleyna Korkut, ulusal ve uluslararası alanlarda biriktirdiği başarılara yenilerini ekledi. Erzincan İliç’teki Çöpler Madeni’nin işletmesini yapan ve bölgenin gelişimine önemli katkılar sunan Anagold Madencilik’in sponsoru olduğu Aleyna Korkut, U17 yaş kategorisinde ilk kez yarıştı. Aleyna Korkut 28-30 Nisan tarihlerinde İtalya, Bolzano’da yapılan Uluslararası 17 yaş altı ‘YONEX BOZNER CUP U17 TURNUVASI’nda beşinci oldu. Yakın zamanda Avusturya’da gerçekleştirilen Uluslararası 17 yaş altı ‘AUSTRIAN OPEN CUP U17’de ise turnuvanın en deneyimli, seri başı sporcusunu 2-1 yenerek üçüncülük madalyasını kazandı. Korkut, bu turnuvalarda kendisinden büyük ve deneyimli rakipleri ile mücadele ederek olimpiyatlara giden yolda önemli deneyim kazandığını, hedefinin de Dünya Şampiyonası ve olimpiyatlarda madalya kazanmak olduğunu söyledi.

7 yaşında badmintona başlayan Aleyna Korkut, 2016 yılında henüz 9 yaşındayken Türkiye ikincisi olarak ilk ulusal başarısını kayda geçirdikten sonra Milli Takıma seçildi. Anagold Madencilik’in sponsorluğunu üstlendiği Aleyna Korkut, kazandığı birçok ulusal ve uluslararası madalyaya 2022’de Avrupa Şampiyonluğunu ekledi. Korkut, İspanya’da düzenlenen 15 yaş altı badminton şampiyonası tek kadınlarda Avrupa Şampiyonu oldu ve bu kategorideki tek altın madalyalı sporcumuz olarak tarihe geçti.

Dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda madalya hedefi

İddialı uluslararası turnuvalar, sporcuların güncel form ve kondisyon durumlarını görmek ve antrenman planlarını buna göre revize etmek adına büyük önem taşıyor. Aleyna Korkut artık çalışmalarını dünya şampiyonası ve olimpiyatlara katılıp ülkeye madalyalarla dönme hedefi ile yürütüyor.

Aleyna Korkut’u destekleyen Anagold Madencilik’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İlker Doğan, sosyal sorumluluk ve kalkınma projelerine verdikleri büyük önemi vurgulayarak şunları söyledi: “Bölge insanlarına ve Türkiye ekonomisine destek olmak için birbirinden değerli birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Ülkemiz adına gurur kaynağı olan Aleyna Korkut kızımızın başarıları, sponsoru olarak bizlerde yarattığı duygular apayrı bir yerde duruyor. Bu tarz sonuçlar, bölgemizle kurduğumuz destek ilişkisinde ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve çoğaltarak sürdürme kararımızı güçlendiriyor. Aleyna Korkut’a desteğimiz dünya ve olimpiyat şampiyonluğu yolunda devam edecek.”

Aleyna Korkut kimdir?

2008 yılında Erzincan’da doğan Aleyna Korkut ailesinin destekleriyle 7 yaşında badminton yapmaya başladı. 9 yaşında ilk kez Türkiye ikincisi olarak ilk ulusal başarısını kazandı. 2018 yılından bu yana milli sporcu olan Korkut birçok ulusal ve uluslararası turnuvada madalyalar kazandı. 2022 yılında İspanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda birinci olarak altın madalya kazandı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com