Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da Temel Atma, Açılış, Tapu ve Anahtar Teslim Töreni Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da  Temel Atma, Açılış, Tapu ve Anahtar Teslim Töreni Yapıldı

Temel Atma, Açılış, Tapu ve Anahtar Teslim Töreni,  Son Başbakan  Binali Yıldırım ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleşti.
Bir dizi programlara katılmak üzere Erzincan’a  teşrif eden Son Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Doç. Dr. Hamza Aydoğdu ve il protokolü tarafından Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nda karşılandı.

Son Başbakan  Binali Yıldırım, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Mehmet Özhaseki, Vali  Doç. Dr. Hamza Aydoğdu ve il protokolü ile birlikte daha sonra Kızılay-Hocabey Mahallesinde hazırlanan temel atma, açılış, tapu ve anahtar teslim törenine katıldılar.
Düzenlenen  törene; Son Başbakan Binali Yıldırım, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali  Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı  Bekir Aksun, Bakan Yardımcısı Hasan Suver, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İl Bank Genel Müdürü Recep Türk, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Hakkı Alp, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
Düzenlenen programda Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman birer konuşma yaparak, Erzincan’a yapılan bu yatırımlarda emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Daha sonra konuşan Vali Doç. Dr. Hamza Aydoğdu; “Yürekte büyümeyen, gerçek hayatta var olamaz. Bu mümbit topraklarda yetişip ülkemizin gelişmesi için büyük emekler sarf eden, katma değeri yüksek projeleri hayata geçiren, şehrimizdeki her gelişmeyi yakından takip eden Binali Yıldırım Beyefendi’ye ve her gittiğimizde bize kapısı ve gönlü açık olan Erzincanlının her derdiyle dertlenen, anında çözüm üreten, projeleri destekleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın  Mehmet Özhaseki’ye ve değerli ekibine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyor, projelerimizin ilimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. 
Programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, yüksek deprem riski taşıyan 5 ülkeden birisi olduğunu belirten Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Mehmet Özhaseki, konuşmasının devamında, “Topraklarımızın %66’sı, nüfusumuzun %71’i birinci derece riskli deprem bölgesinde yer alıyor. Şunu net olarak ifade edelim: “Türkiye bir deprem ülkesidir.” Her an, ülkemizin herhangi bir noktasında yıkıcı bir depreme maruz kalabiliriz. Bize düşen, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinden hareketle tedbir almaktır.” dedi.
Konuşmasının devamında öncelikle deprem bölgesindeki evlerin yapılıp, 1 milyon 900 bin depremzede vatandaşımızın evlerine yerleştirileceğini belirten Bakan Özhaseki, “Sadece deprem bölgesinde değil, Erzincan ve çevre illerimizde de kentsel dönüşümü sonuna kadar devam ettireceğiz. Bugün Erzincan’da temelini atacağımız projelerin, anahtar ve tapu teslimini yapacağımız konutların tüm Erzincanlılara ve hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Törende son olarak konuşan Son Başbakan  Binali Yıldırım ise şehirlere ruh verenlerin, o şehirlerde yaşayan insanlar olduğunu ifade ederek; “Binaları yaparken gözetmemiz gereken en önemli konuların başında depreme dayanıklılık geliyor. Bunun dışında da çevre dostu, yaşanılabilir 24 saat yaşayan, ruhu olan binalar yapmaktır. Çok şükür TOKİ en son depremde bir kez daha en güvenli binalar yaptığını gösterdi. Birçok şehrimizde, birçok bina yerle bir olurken, TOKİ binaları sapasağlam, depreme rağmen dimdik ayakta kaldı. Bu da devletimizin insanına verdiği değerin bir ölçüsüdür. Bu, bütün yeni inşaat yapan herkese örnek olmalıdır. İnsanlara mezar olsun diye değil, huzur içinde yaşasınlar diye mekanlar yapıyoruz.” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından TOKİ eliyle Kemaliye ilçesinde yapılan 161 sosyal konutun anahtar teslimi ve Refahiye Kayı Köyünde yapılan 79 konutun tapuları teslim edildi. Daha sonra Kızılay – Hocabey ve Demirkent mahallerinde konut ve dükkanların, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının ve Vasgirt Millet Bahçesi’nin temelleri atıldı.

Düzenlenen Törenin ardından Son Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Mehmet Özhaseki Erzincan Valiliğini ziyaret ederek Vali Doç.Dr. Hamza Aydoğdu ile makamında bir süre görüştüler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com