Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da soğuk havalar pazar esnafına soba kurdurdu

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da soğuk havalar pazar esnafına soba kurdurdu

Erzincan’da soğuk hava etkisini artırdı. Pazarcı esnafı soğuktan korunmak için tezgah arkasına soba kurdu.

Doğu Anadolu Bölgesinde yüksek kesimlere kar yağmasının ardından kent merkezlerinde hava sıcaklığı düştü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren ise yağışlı geçecek. Sıcaklıkların mevsim normallerinin civarında seyredeceği bölgede rüzgâr doğu ve güneydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Hava durumunu sıkı takip eden pazar esnafı ise soğuk havaya karşı soba kurarak önlem aldı. Geçimi pazarcılıkla sağlayan esnaf Ayhan Toprak yaz kış demeden ekmek parası için tezgah açtıklarını söyleyerek, “Herkes gibi bizde işimizi yapıyoruz. Yaz, kış demeden tezgahlarımızı açıyoruz. Biz pazarı kuracağız ki insanlar da eksiklerini tamamlasınlar. Herkesin yaptığı bir iş var, her işinde zorluğu var. Esnaflığın kış aylarında zor olan yanı soğuk hava. Soğuk havada gün boyu dışarda çalışınca üşüyoruz. Haliyle hasta oluyoruz. Bizde bunu önlemek için tezgahların arkasına soba kurduk. Evden sobada yakacak bir şeyler getiriyorum. Diğer esnaf arkadaşlarla sobanın yanına gelip ısınıyoruz. Başka türlü olmuyor.” şeklinde konuştu.

Müşterileri olmadığında sobanın etrafında ısınan esnaf sobanın üzerine patateste koyarak hem çalışıyor hem de keyifli vakit geçiriyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler