Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan’da yaz aylarında ortaya çıkan sinek ve haşerelere karşı ilaçlama faaliyetlerine başlandı.
Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmaları haşerelerin ve sineklerin ürediği alanlardan başladı.
Larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik çalışmaları etkin bir şekilde sürdüren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynerlerinde, derelerde, mazgallarda, fosseptik çukurlarda ve gübrelik alanlarda ilaçlama çalışmalarını sürdürecek.
Veteriner İşleri Müdürü Tacettin Paçacı konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak hazırladığımız program dâhilinde yaz ayları öncesi larva ilaçlama çalışmalarımızı başlattık. Sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynerlerinde, derelerde, mazgallarda, fosseptik çukurlarda ve gübrelik alanlarda ilaçlama çalışmalarımız devam edecek.” dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler