Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da Sağlık Ekipleri Vatandaşları KKKA Hakkında Bilgilendiriyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da Sağlık Ekipleri Vatandaşları KKKA Hakkında Bilgilendiriyor

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi saha ekipleri tarafından merkez, merkeze bağlı beldeler ve köylerde, riskli bölgelerde vatandaşlar KKKA hastalığı hakkında bilgilendirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi saha ekiplerince Hastalığa yönelik eğitim çalışmalarının yürütülmesi ve farkındalık oluşturularak korunmasının önemi anlatıldı. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu yıl da KKKA hastalığına yönelik Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi saha ekiplerince merkez, merkeze bağlı beldeler ve köylerde, riskli bölgelerde bulunan okullar, Camiler, Cemevleri, Kur’an kursları, kahveler, toplu bulunulan yerler ve tarım işçileri ile sağlık personelleri, imamlar ve muhtarlara eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA), başlıca kene tutunması veya keneyle temas sonucunda hayvanlardan bulaşan önemli bir hastalıktır. Hastalığa yönelik eğitim çalışmalarının yürütülmesi ve farkındalık oluşturularak korunma önlemlerinin alınmasının sağlanması oldukça önemlidir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com