Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Öğrencilere Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Öğrencilere Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Erzincan’da Demirkent TOKİ Ortaokul ve İlkokulu öğrencilerine Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığını bulaştıran kenelerle ilgili bilgilendirme eğitimi verildi.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) başlıca kene tutunması veya kene ile temas sonucunda bulaşan önemli bir zoonotik hastalıktır. Hastalığa yönelik farkındalık oluşturmak amacı ile Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu. Sağlık yetkilileri tarafından Demirkent TOKİ Ortaokul ve İlkokulu öğrencilerine Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile ilgili eğitim sunumu ve video gösterisi yaparak , kenelerden insanlara bulaşan , virüs kaynaklı bir enfeksiyon hastalığının önemine dair öğrencilere bilgi aktarımında bulundular.
Eğitimlerde, riskli alanlardan döndükten sonra kene olup olmadığını görmek için vücudun ve elbiselerin her yerine dikkatlice bakılması, vücudun özellikle diz arkası, koltuk altları, kulak arkası, ense, saç dipleri ve kasık bölgelerinin kontrol edilmesi gerektiği hakkında bilgilendiriliyor. Vücudu tutan kenenin en kısa sürede çıplak elle dokunmadan eldiven, bez ve poşetle çıkartılması, çıkarılamıyorsa en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilmesi gerektiği de anlatılıyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler