Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da havaların ısınması ile birlikte yaz meyveleri tezgahları süslemeye başladı.
Yaz mevsiminin yaşanmaya başladığı bugünlerde bir çok yaz meyvesi tezgahlarda yerini alamaya başladı. Yaz mevsiminin habercisi olan kirazlar Erzincan’da Pazar tezgahlarını kırmızıya boyadı. Renk renk yaz meyveleri olan kiraz, çilek, şeftali tezgahları süsleyerek güzel görüntüler oluşturdu. Tadı ve sağlıklı olması nedeniyle tercih edilen kirazın kilosu ise 40 tl den satılıyor. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan kirazlar alıcılarını beklerken, sezonun ilk kirazları vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.
Vatandaşların yaz meyvelerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten pazarcı esnafı: ‘ yaz meyveleri tezgahları süslemeye başladı. Tadı ve kokusu vatandaşları kendine çekiyor. Odlukça sağlıklı olan kırmızı meyveler de vatandaşlarca tercih ediliyor. Fiyatı biraz pahalı gelebilir ama satışlar fena değil’ dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler