Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan’da kuvvetli yağış uyarısı

  Erzincan Çevrelerinden Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat! Meteoroloji  Erzincan için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

  Erzincan Çevrelerinden Beklenen Kuvvetli

  Erzincan Çevrelerinden Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat! Meteoroloji  Erzincan için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

  Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; bu akşam (Cumartesi) saatlerinden itibaren bölgemizde görülecek sağanak yağışların, kuvvetli güneyli rüzgar ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) ile birlikte, ilimizde gece saatlerinden itibaren etkili olacağı, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra ise yağışların Erzincan çevresinde yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir.
  Yağışların, genel olarak yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenmektedir.
  Beklenen şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar ile birlikte meydana gelebilecek sel, su baskını, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
   
  Geçerlilik Periyodu: 18.11.2023 22:00 – 20.11.2023 12:00

  Erzincan Haber