Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da son 1 haftada kiraz ağacından düşen 15’e yakın kişi hastanelik oldu. Ortopedi Servisinde tedavi altına alındılar.
Erzincan’da bu sene kirazda görülmemiş rekolte yaşanırken hasat sürüyor. Geçen yıl 300 kilo veren kiraz ağaçları bu yıl 2,5 ton civarında mahsul veriyor. Kiraz rekoltesi üreticilerin yüzünü güldürürken kiraz ağacından düşme vakaları da diğer yıllara göre bu sene oldukça arttı. Erzincan’da son 1 haftada kiraz ağacından düşen 15’e yakın kişi hastanelik olurken Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisinde tedavi altına alındılar.
Son 1 haftada sadece Bayırbağ’da 7 kişinin kiraz ağacından düşüp kol, bacağını kırdığını belirten çiftçi, “Bu sene verim çok kaza da çok. Bayırbağ’da 7 kişi bu hafta düşerek yaralandı. Hastanede yatıyorlar. Ağaçların dalları kiraz veriminden kırılıyor.” dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler