Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da ‘Bir Lokma Bin Sofra’ İftar Programı Düzenlendi

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da ‘Bir Lokma Bin Sofra’ İftar Programı Düzenlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından  Erzincanlılarla ‘Bir Lokma Bin Sofra’ İftar Programında bir araya gelinildi.

Programda konuşan Vakıflar Erzurum Bölge Müdürü Murat Uslu, İnsanımızın, dinine, diline, ırkına ve ideolojisine bakmadan yanlarında olmaya gayret ediyoruz dedi.

Konuşmasının devamında Uslu şunları kaydetti; ‘  Yüzyıllardan beri, başta insanlık olmak tüm canlılara hizmet etmeyi kendine bir görev edinmiş kadim bir medeniyetin günümüzdeki temsilcisi, Vakıflar genel Müdürlüğü olarak, 25 bölge müdürlüğümüze bağlı 81 ilimiz de “bir lokma bin sofra” diyerek 73 bin kişiyle soframızı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her ne kadar bir devlet kurumu olsak da, Türk-İslam medeniyetinin getirdiği, ceddimizden bize miras kalan yardımlaşma düsturuyla hizmetlerimiz sürdürmeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda; binlerce insanımızın yanında oluyor, destek veriyor, gönüllerine dokunmaya gayret ediyoruz. İnsanlığın var olduğu günden buyana, doğası gereği yaradılışında var olan, yardımlaşma, dayanışma ve iyilik etmenin kurumsallaşmış hali olarak ortaya çıkan vakıflar, Kuranı kerimde ve hadisi şeriflerde belirtilen iyilik etme, yardımlaşma gibi hasletlerin pratik hayata nakşedildiği yapılar olarak hizmet etmektedir. Kadim bir kültürün, eşsiz bir nişanesi durumundaki vakıf medeniyeti ile atalarımızdan bize miras kalan yardımlaşma düsturuyla hizmet etmeyi, kendimize görev ediniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bir lokmamızı, bin sofraya dönüştüren, davetimize icabet eden siz değerli konuklarımıza tekraren hoş geldiniz diyor, Ramazanı şerifimizin başta cennet vatanımıza ve alemi islam’a hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hayırlı iftarlar olsun’ diye konuştu.

Kulem Park Tesislerinde gerçekleşen iftar programına Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Vakıflar Erzurum Bölge Müdürü Murat Uslu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler