Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da “Ailemiz İstikbalimiz” temasıyla kortej yürüyüşü yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da “Ailemiz İstikbalimiz” temasıyla kortej yürüyüşü yapıldı

Aile Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak “Ailemiz İstikbalimiz” temasıyla kortej yürüyüşü yapıldı.
Erzincan’da, Aile Haftası kapsamında “Ailemiz İstikbalimiz” temasıyla kortej yürüyüşü yapıldı. Saat Kulesi önünde başlayan yürüyüş Dörtyolda son buldu. Düzenlenen Kortej yürüyüşüne Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, kamu kurum kuruluşları ve müdürleri ile STK lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci şunları kaydetti: ‘ toplumun çekirdeğini oluşturan ailenin önemine dikkat çekmek amacıyla uluslar arası aile günü olarak kabul edilen 15 Mayıs gününün de içeren hafta ülkemizde aile haftası olarak kutlanmaktadır. Hayatın vazgeçilmez kurumu olan aile milli ve manevi değerlerin gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir okuldur. Tarihsel olarak aile çocukların yetiştirilmesi , kültürel kimlik kazanması ve ahlaki değerlerin edinilmesi gibi önemli işlevleri üstlenmektedir. Aile kurumu toplum için hayati öneme sahiptir’ dedi.
Ardından konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci şunları kaydetti: ‘ ütün toplumların vazgeçilmez temel unsuru toplumsal istikrarın ve küresel sürekliğin teminatı olan aile aynı zamanda toplumun güçlenmesinde etkin bir öneme sahiptir. Milletin temelini aile , ailenin temelini ise sevgi, saygı ve sabır oluşturur. Dolayısıyla bu değerleri bünyesinde barındıran bir aile vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirerek mutlu ve huzurlu bir toplumun inşa edilmesine katkı sağlayarak mutlu ve huzurlu bir tollumda hem ülkemizin gelişmesine hem de dünya barışını temin edecektir. Ülkemiz etkin devletler arasında dünyada bulunarak kendi toplumunu ve ailesini, bireylerini çağın gerekleri doğrultusunda desteklemek için kamu kurum ve kuruluşları , STK olarak üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Bu kapsamda ailenin sağlam temeller üzerinde kurulmasını sağlayacak unsurların ele alındığı sorunların tespiti ve çözümü ile ailenin güçlendirilmesi amacıyla yapılan çalışmaları önemsiyoruz’ dedi.
Konuşmaların ardından program çeşitli gösterilerle devam etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com